Návody Tipy a triky

Jak rychle a jednoduše uvázat kravatu?

Určitě se vám to také stalo, že potřebujete rychle uvázat kravatu před důležitou schůzkou či zkouškou ve škole a nemůžete si vzpomenout jak na to. Jak na to rychle, efektivně a hlavně jednoduše?


Nejprve si připomeňme, že máme celou řadu uzlů Manhattan, Windsor, Long, Kravatový šátek, Vázací motýlek a případně další. Proto první a většinou nejtěžší je vybrat správný uzel! :-)

Obrázkový návod jak uvázat kravatu

Na internetu najdete doslova tisíce různých kreslených návodů, jak uvázat kravatu. Vybrali jsme jednoho zástupce, který vypadá srozumitelně, zkuste to a uvidíte!

Video na youtube jak uvázat kravatu

Pokud jste nedokázali uvázat uzel na základě výše uvedeného obrázku ještě není nic ztraceno. Žijeme přeci v době online videa a tak na youtube naleznete nespočet video návodů jak uvázat kravatu.

Windsorský uzel – je tlustší, širší a trojúhelníkový

Uzel Manhattan (poloviční windsorský uzel) – je módnější variantou Widsorského uzlu. Uzel Manhattan má symetrický trojúhelníkový uzel.

Návod ve Flash jak uvázat kravatu

Na internetu existují návody, které vás ve flashi provedou krok za krokem tím, jak uvázat správně váš vybraný uzel. Tyto flashové animace najdete třeba na stránkách http://www.orsi.cz/tying.php

iPhone aplikace jak uvázat kravatu

A máme tu poslední tip a s ním asi nejlepší variantu. Často se dostanete do situace, kdy nemáte k dispozici počítač a tak jsou vám výše uvedené tipy k ničemu. Z toho důvodu vznikly specializované aplikace pro iPhone, které vás krok za krokem provedou uvázáním kravaty. Jako zástupce jmenujme TieMasterLite, který je k dispozici zdarma.

6 komentář

  1. Podobná app existuje i do Android nechápu proč všichni nadržujete iPhonu…

Komentáře nejsou povoleny.