Pánské šperky Šperky z chirurgické oceli

Jak vybrat sponu na kravatu?

Spona na kravatu je vhodný doplněk každého elegantně oblečeného muže. Tento malý šperk je i praktický, protože se nám nestane, že by nám kravata plandala kde nemá. Jaké existují druhy spon někdy také jehlí na kravatu?

1. Vybíráme dle druhu materiálu

Na trhu je k dispozici řada materiálů ze kterých se spony na kravatu vyrábí. Pokud hledáte levnější, většinou budou vyrobeny z chirurgické oceli nebo běžné oceli. Je to materiál, který je široce používán a řadí se především do bižuterie, takže se neočekává dlouhá životnost při častém nošení. Cena se pohybuje již od několika stokorun. Spony si samozřejmě můžete koupit i z nějakého cenného kovu stříbrno nebo zlato. V tomto případě počítejte s tím, že spona bude stát několik tisíc. Nicméně získáte tak skutečný šperk, který má hodnotu a dlouhou životnost.

2. Vybíráme dle vzhledu

Spony na kravatu se vyrábí v různých variacích. Základem je vždy sladit sponu s ostatními šperky. Pokud nosíte i manžetové knoflíky, můžete si koupit tyto výrobky v sadě a budete mít zaručeno, že k sobě budou skvěle pasovat.

3. Spony na míru

Pokud pracujete ve větší firmě nebo v nějaké vážené instituci je možné se setkat se sponami na kravatu s vlastním logem či symbolem. Tyto spony se také často dávají jako dárek pro obchodní partnery.

Zdroj obrázku: www.kravatove-spony.cz