Svatební šperky

Snubní prsteny jsou symbolem věčné lásky

snubní prsteny

V partnerském vztahu svatba znamená důležitý závazek a významný společný krok vpřed. Je potvrzením lásky ženy a muže před celým světem. Výrazným symbolem manželství jsou snubní prsteny a neobejde se bez nich prakticky žádná svatba. Jen málo nevěst a ženichů se rozhodne, že jejich svatební den bude bez prstenů. Pro většinu budoucích manželů jsou snubní prsteny velmi významným atributem a jejich výběru ve zlatnictví je věnována náležitá péče.

Na zpracování velmi záleží

Obvykle se předpokládá, že snubní prsteny budou prsteníčky manželů zdobit dlouhá desetiletí, a proto by měly být vyrobeny z kvalitního materiálu, který hodně vydrží a je esteticky na takové úrovni, aby zároveň i majitele zdobil.

Na výrobu snubních prstenů se nejčastěji používá bílé, žluté nebo červené 14karátové zlato v lesklé nebo matné úpravě. Tento ušlechtilý kov již v minulosti ukázal, že je hoden toho, aby z něho byl zhotoven drahocenný šperk. Snubní prsteny se však vyrábějí také z dražší platiny nebo palladia.

Moderní šperky v nadčasovém designu

V průběhu let se náhled na to, jak mají moderní snubní prsteny vypadat, často mění. Od prstenů zdobených rytím různých motivů se přechází k minimalismu, nebo naopak. Většinou se však snaží designéři navrhnout šperk, který bude nadčasový, a přesto bude důsledně respektovat aktuální módní trendy.

V současnosti je velmi oblíbené bílé zlato v kombinaci s kameny – zirkony nebo diamanty, které jsou symbolem luxusu. Zdobené drahými kameny bývají hlavně snubní prsteny určené pro ženy. Ty pánské dávají více přednost strohosti. Na výběr jsou různé šíře prstenů podle toho, jak kterým snoubencům jednotlivé šířky vyhovují.

Kvalitní ruční práce je základem

Pro to, aby byl šperk opravdu kvalitní, je třeba kromě nejmodernějších technologií zapojit také ruční práci. Na zlatníkovi záleží, jak bude vypadat finální výrobek – snubní prsten. Velmi často umí dobrý zlatník vyhovět i přání zákazníka a originalitu vzoru podtrhnout speciálními úpravami na míru.