Jaké šperky vybrat na svatbu?

Připravujete se na svatbu? Pak si jistě vybíráte svatební šaty. Nezapomeňte však i na vhodné doplňky ve formě šperků nebo bižuterie. Věnujte velkou pozornost jejich výběru, neboť právě správně zvolený šperk dotvoří Váš celkový vzhled a zvýrazní Vaši osobnost. Vybírejte tedy podle Vašeho vkusu.

Bižuterii nebo šperk?

Bižuterie je velmi oblíbeným doplňkem. Velká variabilita tvarů a podob zároveň s cenovou dostupností ji činí dostupnou pro každého. Sortiment svatební bižuterie je nepřeberný a svatební salony Vám zajisté pomohou s volbou té správné bižuterie vhodné k Vašim svatebním šatům. Bižuterie je už dnes na vysoké úrovni, argument že působí lacině opravdu není na místě. V cenové relaci stokorun můžete pořídit velmi propracované modely náhrdelníků, náušnic nebo náramků.

Pokud to Váš rozpočet dovoluje a můžete tedy investovat větší částku do šperků, vyberte si z rozsáhlé nabídky variant z drahých kovů. Nabízí se šperky ze žlutého a bílého zlata, stříbra osazené diamanty nebo zirkony. Velmi populární jsou umělé krystaly firmy Swarovski, které si vydobyly světový věhlas. Věříte-li na pověry, vyhněte se na svatbu obléci perlový náhrdelník, říká se že přináší neštěstí a slzy.

Rady pro nákup svatebního šperku

Dbejte na celkový dojem. Jestli se ozdobíte bižuterií nebo šperky není tak důležité, záleží na celkovém dojmu. Nejhorší je přeplácanost. Méně je v tomto případě více. Doplňky volte proto spíše drobnější a tím jednodušší, čím zdobenější máte šaty. Pouze k jednoduchým šatům můžete zvolit výraznější a nápaditější šperk. Velmi vhodné je, když všechny použité šperky (náušnice, náramek, náhrdelník) pocházejí ze stejné kolekce. Pokud to není možné zvolte alespoň takové šperky, které spolu dobře ladí. Dobré je zvolit jeden dominantní šperk a ostatní méně nápadné. Pamatujte na to, že je třeba odložit všechny prsteny kromě zásnubního, který umístíte na prsteníček pravé ruky.

Jaký šperk na krk?

Největší pozornost věnujte výběru šperku na krk. Přihlédněte zejména k tvaru výstřihu svatebních šatů. Existují různé typy výstřihů a ke každému se hodí jiný typ náhrdelníku. Například korzet je nejlepší doplnit krátkým náhrdelníkem, může být s podlouhlými přívěsky. Výstřih tvaru V doplní nejlépe delší náhrdelník kopírující jeho tvar. Vhodná délka je důležitá, náhrdelník nesmí zasahovat pod okraj výstřihu. Čím menší je výstřih, tím masivnější může být náhrdelník. Pokud Vaše šaty nemají výstřih nedoporučujeme ozdobu na krk použít, místo toho je vhodné použít výraznější náramek a náušnice.

Rada na závěr

Alergie na kovy nejsou ničím výjimečným. Osoby s citlivou pokožkou by měly věnovat zvýšenou pozornost volbě vhodného materiálu. Nejčastějším kovem vyvolávajícím alergie je nikl, ten může citlivým osobám způsobit minimálně zarudnutí kůže.

3 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *