Jaké koupit šperky pro ženy

Žena a šperky patří jednoduše k sobě. Krásu každé ženy zvýrazníme nejlépe vhodným šperkem. Šperky můžeme dnes již považovat za nezbytný módní doplněk. Hlavní je, aby se žena cítila dobře a spokojeně. V současnosti je typický trend masivních a výrazných šperků, často s motivy zvířat.

Z materiálů je nejběžnější zlato a stříbro, používá se také chirurgická ocel nebo titan. Obecně lze doporučit světlejší šperky pro ženy s tmavší pletí a naopak. S pomocí dlouhého šperky pověšeného na krku můžete vymodelovat postavu. Šperk nenápadně zasahující mezi ňadra je vhodný, pokud chcete upoutat pozornost.

Pokud se rozhodujete mezi zlatem s stříbrem je dobré vědět, že zlato působí teplejším a vyrovnanějším dojmem, kdežto stříbro působí chladněji a nedostupněji. Proto také mladší ženy volí stříbro a postupně s věkem se přiklání ke zlatu.

Jaký šperk pro jaký styl ?

  • romantický styltyto ženy se rády zdobí, proto pro ně vybírejte složitější jemně zdobené šperky s výraznějším zdobením a s  více drobnými kamínky.
  • sportovní styltyto ženy rády nosí pohodlné oblečení (rifle, trička..), proto pro ně vybírejte jednoduché  a pohodlné šperky bez zdobení nebo s malými kamínky.
  • vášnivý stylpro tyto ženy vybírejte šperky nápadné, s ornamenty a různobarevnými kameny.Extravagantní bižuterie.
  • úspěšný styltěmto ženám uděláte radost s jednoduchými, elegantními a decentními šperky.

Druhy šperků pro ženy

Prsteny

Prsten nosí snad každá žena. Nejčastější jsou zlaté nebo stříbrné, někdo nepohrdne i bižuterií. Pozor na správnou velikost prstenu. Doporučujeme vždy koupit o číslo větší. Podle tvaru prstů vybíráme také tvar prstenu. Štíhlým prstům sluší širší modely, které je opticky zmenší. Pro silnější prsty je vhodné zvolit podlouhlý typ kamene, který prst opticky zeštíhlí.

Náušnice

Používají se stříbrné, zlaté nebo z chirurgické oceli. Mohou být zdobené nebo hladké. Pro užší obličej je vhodné zvolit kruhové náušnice. Visací modely opticky prodlouží šíji. Velmi módní jsou náušnice křišťálové (Swarovski)

Přívěsky

Velké přívěšky s motivy zvířat jsou aktuálním trendem. Jako vždy je ale třeba upozornit, že méně je více. Žena by to neměla s ozdobami přehánět a často postačí osvědčené jemné perličky.

Jak nosit šperky

Chcete působit žensky a něžně? Zvolte perly nebo kameny výrazných barev, které Vám dodají luxusní vzhled. Obzvláště dobře vypadá, pokud sladíte barvu kamene s barvou Vašich očí. Pro hlubší výstřihy je vhodný náhrdelník, k halence naopak náušnice. Decentní a jemný prstýnek postačí. Použít můžete také štrasovou sponu do vlasů. řetízky na nohy a jiné ozdoby nohou si nechejte na dovolenou k moři.

Pozor. Kombinace zlata a stříbra je nepřípustná, vypadá lacině a nevkusně. Šperky jsou vždy odrazem Vaší osobnosti a způsobem jak se prezentujete. Zásnubní prsten je brán jako výraz citu, prsten snubní je pak určitým pečetidlem. Jako výraz víry jsou chápány přívěšky tvaru kříže a také čínské symboly.

1 komentář

  1. Koupit ten správný prsten a nic nezkazit bývá občas pěkně zapeklitej problém – radost z nového šperku totiž pěkně zkazí to, když muž vybral špatnou velikost a prsten prostě nesadne tak, jak má. Nejlepší dárek pro ženu je proto podle mě krásnej set – ideálně se zlata, nebo stříbra. Jestli zná muž styl své dámy, určitě trafí do černého a nebude muset přemýšlet, jak nevhodnej dárek napravit :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *