Pánské šperky podle aktuálních trendů

V dřívějších dobách byly šperky mnohem oblíbenější mezi muži než mezi ženami. Dnes je tomu ale naopak. Ženy jsou ty, které no sobě nosí více ozdob a šperků. Když uvidíte muže ověšeného spoustou zlatých řetízků, prstenů a s mohutnými zlatými hodinkami, napadne vás jak nevkusné to je a že musí jít o nějakého rapera.

To však neznamená, že by pánové měli na šperky zanevřít. Dále vám nabízíme rady a tipy na aktuální trendy v oblasti pánských šperků:

Řetízek

V našich končinách je běžné, že muži nosí zlatý nebo stříbrný řetízek. Jde často o jemnější a tenčí kusy, nošené částečně skrytě pod oblečením. Někteří preferují silnější a hrubější řetízky, které nosí vystavené na tričku. V tomto případě může jít o vyjádření určitého postoje nebo příslušnosti do určité skupiny. V zemích na jih od ČR je běžné, že muži vystavují své řetízky na odiv v rozepnutých košilích. Mnohé dámy ale takovýto čin považují za nevkusný a takového pána za seladona, který je spíše odradí.

Prsten

U mužů je nejpřijatelnější prsten nošený na prsteníku levé nebo pravé ruky. Preferuje se jednoduchý styl, zlatý nebo stříbrný. Pokud je jich více je třeba vkusně kombinovat. Možný je také tzv. rodový prsten nošený na malíčku. Ale pozor, pokud takový prsten nevlastníte, nesnažte se jej nahradit, to je považováno za trapné.

Mladším mužům, pokud nemají na sobě oblek, je povoleno nosit i více prstenů, ne však více než tři. Rozložte je tak, aby na jedné ruce byly dva a na druhé jeden. Je nutné zdůraznit, že takové prsteny mají za úkol podtrhnout osobitý styl nositele a často se jedná o etnický styl. V žádném případě nejsou vhodné pro seriózně vypadajícího manažera v obleku. Samozřejmostí by měly být pěstěné ruce a čisté nehty.

Řetízek na ruku

Zlatý nebo stříbrný řetízek na ruce je pro pány též povolen. Myslete však na to, že méně je více. Pokud už máte mohutný řetěz na krku, tři prsteny a mohutné hodinky od řetízku raději upusťte. Řetízek na ruku je ale pro pány vhodným dárkem.

Hodinky

Hodinky jsou také šperk. Ženy si často podle hodinek muže zařazují. Dbejte proto především na kvalitu a design. Nezapomeňte na sladění s jinými šperky, které nosíte. Například: pokud nosíte zlatý řetízek a prsten měly by hodinky být také zlaté. Styl hodinek je potřeba přizpůsobit příležitosti. K manažerovi v obleku se nehodí sportovní hodinky s barevným ciferníkem a gumovým páskem.

Náušnice

Náušnice pro muže je spíše než šperkem výrazem zařazení do určité společenské skupiny. V žádném případě nesmí být náušnice visací, přezdobené nebo jinak výrazné a to zejména pokud máte na sobě oblek. Vždy si dejte pozor na přehnanost. Pokud už nosíte prsteny a řetízky, zvažte vhodnost náušnic. Raději volte kvalitu před kvantitou. Nemusíte na sebe vždy navléct všechno, ocení to i partnerka.

Nezapomeňte na partnerku !

Ženy a šperky k sobě prostě patří. Myslete při nákupu šperků i na ně. Partnerku nejlépe překvapíte, pokud to nečeká. Proto neváhejte a překvapte ji krásným prstýnkem nebo řetízkem ještě dnes !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *