Dámské šperky Svatební šperky

Jak vybrat dokonalý šperk?

Kdo miluje šperky? Ano, jsou to především ženy. Výběr jednoho takového nemusí být zase až tak jednoduchý. Podívejme se společně na několik tipů, jakých se držet. Nejprve bychom si měli ujasnit to, jaký šperk chcete koupit. Možností je celá řada. Hitem jsou určitě krásné řetízky, stejně jako náramky na nohu, nebo na ruku. Nezklamou ani stylové prsteny, nebo výrazné či decentní náušnice. Do oblasti šperků však může patřit třeba také piercing, který některé ženy také rády dostávají.

Zohledněte i událost

wedding-688924_640

Při výběru je třeba vědět, proč daný šperk kupujeme a k jaké události slouží. Je jasné, že jiný vzhled nebi cenu bude mít ten, který dáváme k narozeninám, a jiný ten, který například k svátku. Kategorií samu o sobě jsou projevy lásky. Skvělým tipem jsou zásnubní prsteny, které by měly splňovat několik parametrů. Mezi ty se řadí jejich cena, stejně jako to, že by měly být opatřeny kamenem. Už nejsou hitem výrazné varianty, jelikož vzhledem k praktičnosti má mnoho žen raději jenom decentnější provedení. Ideální je držet se stříbrné barvy, které patří mezi jasnou klasiku.

Když mluvíme o použitém kameni, je hitem briliant, nebo zirkon. Stejně tak nemusí být problémem ani jiné alternativy, a to nejčastěji v různých barvách, jako je modrá, zelená, červená, nebo růžová.

Jaký materiál?

I to je otázkou, na kterou existuje poměrně jednoduchá odpověď. Jsou tři možnosti, které dnes zcela jasně dominují. Jedná se o:

  • Bílé nebo žluté zlato
  • Stříbro
  • Chirurgickou ocel

Dané materiály se liší nejenom svým vzhledem, ale také svou kvalitou. Dominuje přirozeně zlato, ale objektivně lze říci, že nádherné náušnice z něho vyrobené se mohou vzhledem podobat i těm stříbrným. Na druhou stranou čím je kov ušlechtilejší, tím větší je jistota jeho odolnosti a tedy i dlouhodobého skvělého vzhledu. Roli ale hrají i finanční možnosti toho, kdo vybraný šperk má v plánu koupit.