Dámské šperky Pánské šperky Šperky z chirurgické oceli Stříbrné prstýnky Stříbrné řetízky Svatební šperky

Jaké šperky neodmyslitelně patří ke svatbě?

Svatební den je pro spoustu lidí tím nejkrásnějším v životě. Oficiálně stvrdí vztah se svou láskou a užijí si radostné chvíle se svými nejbližšími.

Vždyť po dlouhých přípravách si to všichni zaslouží. Jenže svatba nejsou jen svatební šaty, dort a svatebčané, jsou to i šperky mající svůj daný význam. Jakými pravidly se řídí koupě zásnubního a snubního prstýnku?

Nejen prsteny jsou na svatbě jedinými šperky, chcete-li vše vyladit do dokonalosti, měla by mít nevěsta i další doplňky, především pak krásný náhrdelník nebo řetízek, který jemně podtrhne krásnu celého důležitého dne. Vraťme se však nyní k prstýnkům.

Zásnubní prsten nesmí být bez kamene

Ať už zvolíte zlato, stříbro nebo moderní oblíbené materiály, jakým je třeba chirurgická ocel, zásnubní prsteny by měl být ozdoben kamenem. Většina smrtelníků si briliant nebo diamant určitě nemůže dovolit, a tak volí například zirkony, které představují adekvátní a hezkou náhradu. Aby se obdarované ženě šperk líbil, je třeba vypozorovat, co má ráda. Určitě tak nepořizujte zlato, když nosí pouze stříbro, a naopak.

Tip: Originální svatební oznámení je vhodný způsob, jak se odlišit. Buďte kreativní.

Snubní prsteny musí vybírat oba snoubenci

Snubní prsteny, které symbolicky stvrzují uzavřené manželství, a k jejich výměně dochází přímo na svatbě, by měli vybírat oba snoubenci. Většinou je konečná volba výsledkem kompromisu a ústupků, i tak by se ale měl daný šperk líbit ženě i muži. Styl je vhodné uzpůsobit kouskům, které už má pár doma, aby se pak při běžném nošení snubní prsten k ostatním šperkům hodil. Byla by škoda, aby udělal parádu pouze v jeden jediný den.

Někteří lidé si na svatbu pořizují i další šperky, především řetízky na ruku, které jsou vkusné a líbivé zároveň. Čím více památek budete na tento výjimečný den mít, tím lépe. Pak si vždycky snadno vybavíte okamžiky, které vás udělali šťastnými. A to rozhodně stojí za to.

Přejeme Vám, ať si svůj nejdůležitější den v životě užijete v pohodě a budete na něj vzpomínat jen v hezkém.