Tipy a triky Zlaté prstýnky Zlaté řetízky

Je správný čas koupit zlato?

Zlato v poslední letech neustále roste na svá nová historická maxima. Skeptici říkají, že je to jen další bublina, ale na druhou stranu mnoho velkých investorů do zlata investuje nemalé peníze. Kde je pravda?

Zlato se odjakživa vysoce cenilo, protože tohoto kovu se na planetě nachází malé množství a jeho snadno dostupné zásoby se vyčerpaly. Většinou se těží v hlubinných dolech v Jihoafrické republice. Průměrná výtěžnost je 5g/t. Základní jednotka je unce (31,10 gramu). Náklady na těžbu 1 unce se pohybují kolem $600. To jsou základní fakta, která by měl znát každý investor zajímají se o investiční zlato. Jak koupit zlato?

Cena zlata se začala zajímavě vyvíjet až v posledních deseti letech. Na přelomu tisíciletí stála 1 unce zlata necelých $300! Dnes je aktuálně cena $1375 a pořád roste. Každý se tedy ptá, kdy se tento růst zastaví?

Hledáte rady jak a kde koupit investiční zlato? Využijte internetová poradna

Situace by se dala částečně přirovnat k ropě, která v létě 2008 atakovala hranici $150 za barel a dnes je ani ne poloviční. Nicméně u zlata pozorujeme růst s malými výkyvy posledních 10 let. Investovaly do něho velké fondy na začátku krize jako do bezpečného ostrůvku (zlato vždy nejvíce rostlo v období krize). Vše tedy záleží jak dlouho se bude svět vzpamatovávat z krize a obnoví se růst hospodářství. S cenou zlata také souvisí aktuální velké zadlužení největších světových měn, a proto každé jejich oslabení přelévá peníze do zlata. A když v říjnu 2010 oznámil FED investice do státních dluhopisů (oslabení dolaru vlivem natisknutí více peněz), nevypadá to na brzký pokles zlata.

2 komentář

  1. Koupit zlato bylo výhodné před začátkem bubliny, teď když je na historických cenách, tak už je to riziko příliš velké pro odvážné investory nikdo neví kdy to spadne jak ropa přes 3 lety…

  2. Zajimava bublina se pred nedavnem vytvorila na stribru… kdo koupil vcas vydelal OBROVSKE penize…. zlato uz ma svoje nejvydelecnejsi obdobi za sebou

Komentáře nejsou povoleny.