Dámské šperky Pánské šperky Stříbrné prstýnky Svatební šperky Zlaté prstýnky

Jak zjistit správnou velikost prstenu?

Jak vybrat správnou velikost prstýnku? Poté co jste si vybrali typ prstýnku je třeba určit správnou velikost aby Vám seděl.V tomto článku se dozvíte jak na to.

Výběr správné velikosti prstýnku je velmi důležitý. Věnujte proto velkou pozornost správnému postupu pro její určení. Špatně zvolená velikost může způsobit že příliš velký prstýnek ztratíte nebo příliš malý už nesundáte. Velikosti prstýnků jsou udávány v milimetrech vnějšího obvodu Vašeho prstu.

Jak změřit obvod prstu?

V domácích podmínkách si můžete vybrat ze tří způsobů určení obvodu prstu. Ke všem je třeba si stáhnout a vytisknout tuto pomůcku.

  1. Použijte měřicí proužek
  2. Vystřihněte podle návodu měřicí proužek a s jeho pomocí určíte nejpřesněji obvod Vašeho prstu.

  3. Použijte měřicí kroužky
  4. Pokud bude prsten dárkem je nejlepší zjistit velikost prstýnku, který obdarovaná osoba již vlastní. K tomu využijte měřicí kroužky. Postupujte podle návodu.

  5. Použijte tabulku průměrů
  6. Pro tento způsob stačí změřit průměr prstýnku a pomocí převodní tabulky snadno zjistíte potřebnou velikost obvodu.

Doporučení na závěr

Doporučujeme vždy koupit prstem raději o číslo větší. Díky tomu, že prst v průběhu dne může natéct, by se mohlo stát že půjde těžko sundat. V extrémním případě to může skončit takto:

4 komentář

  1. Po přečtení komentářů jsem se na to video raději nedívala, sama mám na každém prstu jeden prstýnek a nedovedu si představit, že bych je nemohla sundat……

  2. Radeji si prstynek vyzkousim v obchode nez pouziva takove nepresne veci

Komentáře nejsou povoleny.