Dámské šperky Pánské šperky Svatební šperky Tipy a triky Zlaté prstýnky Zlaté řetízky

Kvalitní šperky neztrácí na hodnotě

Napadlo vás někdy, že prsten s diamantem může být nejen symbolický dárek, ale také chytré ekonomický tah? V dnešním článku se podíváme blíže na ceny šperků a jejich vývoj v čase.

Určitě znáte americkou tradici, kdy se k zásnubám kupují výhradně diamantové prsteny? V České republice však nic zatím takového neexistuje. Ale v posledních letech, kdy stoupá životní úroveň České republiky, si může více lidí dovolit investovat do kvalitních šperků. Svou partnerku tak nejen potěšíte luxusním prstenem, ale také zabezpečíte rodinu na horší časy. Vždyť kdo z nás ví, jak současné ekonomické problémy dopadnou?

Jaké jsou podzimní módní trendy?

Investiční šperky

Diamant a zlato představují konzervativní a bezpečné uložení vašich finančních prostředků na dlouhá léta. Neztrácí totiž na hodnotě, ba naopak jejich hodnota neustále roste. V několikaletém horizontu může přinést taková investice nadprůměrný zisk. Diamant, briliant a další investiční šperky jsou jednoduchou, srozumitelnou a nezničitelnou investicí. Nepotřebujete žádné speciální vzdělání, ani znalosti, nejste závislý svým majetkem, ani nepotřebujete žádné makléře a poradce. Navíc takový investiční šperk může zdobit ruku vaší ženy. Skloubíte příjemné s užitečným.

Diamant jako investice

Investice do diamantů jsou charakteristické určitými vlastnostmi, jimiž se odlišují od investic do akcií či nemovitostí. Hlavní výhoda spočívá v samotných vlastnostech diamantu. Jedná se totiž o nezničitelnou a celosvětově uznávanou komoditu. Navíc můžete s diamantem volně obchodovat, aniž byste se registrovali. I přes svou malou velikost skrývá diamant bohatství. Další předností investice je vývoj ceny diamantu na celosvětovém trhu. Jeho cena neustále roste již desítky let v průměru o 8% ročně.

Tip: Můžete si koupit i lesklé kabelky ozdobené drahými kovy

Šperk vás zajistí na nejhorší časy

Chcete-li investovat část svých peněz do diamantů, volte diamantové šperky, jejichž kouzlo a krásu ocení každá žena. Diamant vám tak nemusí ležet v trezoru, ale může zdobit vaši drahou polovičku. Diamantové šperky jsou dostupné široké veřejnosti a jednoduchý diamantový šperk zakoupíte u nás už od 10 000 Kč.

V zahraničí je tradicí darovat diamantový šperk při různých významných příležitostí – zásnubách, narození dítěte, výročí svatby, ale také narozeninách.

Takový šperk je možné předávat z generace na generaci a zabezpečit tak rodinu na nejhorší časy. Vlastnit šperky se vyplatilo za každé krize, když peníze ztratily hodnotu.

1 komentář

Komentáře nejsou povoleny.