Dámské šperky Stříbrné prstýnky Stříbrné řetízky Tipy a triky

3 základní pravidla, jak správně nosit stříbrné šperky

shutterstock.com
shutterstock.com

Stříbrné šperky jsou krásné, ale jen v případě, kdy víte, jak je správně nosit. Přinášíme vám tři základní pravidla. Pokud se jich budete držet, získáte jistotu, že na vás budou šperky vždy vypadat dokonale!

Řetízky – musí být vidět, ale pozor na extravaganci

Řetízky patří mezi klasické šperky. Nosit ho můžete běžně, nebo se s ním pochlubit jen na výjimečných příležitostech. Pro běžné nošení se hodí řetízky méně výrazné. Volte ty tenčí, vypadají totiž jemně a elegantně. Pro slavnostnější příležitosti se hodí řetízky výraznější – tedy širší. Stříbrný řetízek můžete nosit ke všemu. Vždy si dejte jen pozor, aby byl vidět. Dejte si pozor na to, když nosíte řetízek k roláku. Mnoho žen i mužů nosí v tomto případě řetízek tak, že ho nechá „vykukovat“. To ale nevypadá hezky. Když řetízek s rolákem, tak jedině tím způsobem, že je vidět celý.

Délka musí odpovídat výstřihu

U řetízků také platí, že je třeba jeho délku přizpůsobit výstřihu. Krátké řetízky (nákrčníky či obojky) noste s hlubším výstřihem. K němu můžete také zvolit řetízek extra dlouhý. Pokud máte řetízek s přívěskem, dejte si pozor, aby přívěsek nebyl příliš hluboko. Měl by vždy být vidět.

Pozor na zacuchané vlasy

Pokud nosíte řetízek, udržujte ho čistý. Do řetízku se rády zamotávají vlasy, ty ihned odstraňte!

Náramky – důležitý je design i množství!

Stříbrné náramky jsou krásná věc, takže by rozhodně neměly ve vaší šperkařské výbavě chybět. Trendy jsou v současné době široké náramky s ornamenty. Nosit je můžete na holé ruce i na rukávu. Nutné je, aby design náramku ladil se stylem vašeho oblečení. Tyto výrazné náramky se hodí i k večerní róbě. Na ruce byste ale neměli mít nic jiného.

Pokud máte rádi náramky drobnější, nepřehánějte to s jejich množstvím. Jestliže je jich více, vypadá to lacině a nevkusně. Stačí si vzít maximálně tři. Skvěle vypadají tenké náramky s přívěsky. Opět si dejte pozor, aby styl náramků korespondoval se stylem vašeho oblečení. Náramky nenoste na stejné ruce jako hodinky, mohly by se do hodinek zamotat a tak by vznikl jen nevzhledný chumel.

Prstýnky – jejich krásu nechte vyniknout

Prstýnky nesmí chybět na ruce žádné dámě ani slečně! Mnoho žen dělá tu chybu, že se chce pochlubit všemi jejich prstýnky najednou, takže nosí na každém prstě jeden. Toto opravdu nevypadá hezky – spíše naopak – vypadá to lacině a přehnaně. Prstýnky noste v přiměřeném množství. Opravdu stačí, když budete mít na každé ruce třeba jen dva! IN jsou v současné době hlavně výrazné prsteny s barevnými kamínky.

Jak udržet stříbrné šperky krásné?

Stříbrné šperky jsou poměrně náchylné k vnějšímu poškození. Nepoužívejte je tedy při práci. Naopak na dovolené u moře se stříbrné šperky(bez vsazených kamenů) díky kontaktu se slanou vodou krásně vyčistí a získají ztracený lesk. Pokud se letos k moři nechystáte, můžete vyzkoušet i jiné způsoby čištění stříbrných šperků.

1 komentář

  1. Hlavně to s těmi šperky nepřehánět. Nemám ráda když ženy nosí na každém prstu nějaký prsten a jsou ověšený nejrůznějšíma náramkama a řetízkama.

Komentáře nejsou povoleny.