Dámské šperky Pánské šperky Tipy a triky

Chcete být originální? Vyrobte si vlastní šperk. Poradíme, jak na to

Šperků není nikdy dost, o čemž je přesvědčená snad každá žena milující módu. Náušnice, prstýnky, náhrdelníky, náramky a mnoho dalších doplňků. Kdo by jim odolal? Ke každému modelu oblečení musíte mít jinou sadu šperků. To se ale značně prodraží. Vyzkoušejte výrobu vlastních šperků a uvidíte, že to není tak složité!

Uvažovali jste někdy o tom, že se stanete návrhářkou či rovnou výrobkyní krásných a vkusných šperků? Není to nic těžkého. V dnešním článku se podíváme, jak jednoduše si můžete udělat svůj první šperk k novým elegantním šatům.

Módním trendem jsou korálkové šperky

Asi první způsob, který vás asi napadne, jsou korálkové šperky. Máme na mysli složitější práci než klasické navlékání korálků. Neobejdete se bez speciálního nářadí, ani bez několika druhů komponentů. Ale naštěstí dnes na trhu působí celá řada kamenných i internetových obchodů, které vám nabídnou vše, co potřebujete. Můžete je pak kombinovat třeba se šperky z chirurgické oceli.

Navíc na internetu najdete různé návody na tvorbu šperků. Máte-li šikovné ruce, korálkové šperky vám budou nabízet nové a nové variace složitostí.

FIMO šperky jsou hitem posledních dob

V poslední době se staly velmi oblíbené FIMO šperky. V podstatě se jedná o polymerovou hmotu, která se podobá modelíně. Ale jakmile ji dáte zapéct do trouby, tak ztuhne a dá neodolatelný vzhled vašim šperkům. FIMO hmotu můžete využít na tvorbu přívěsků na náhrdelníky, ale také na náušnice.

Šperky vyrobené na míru jsou ideální dárky pro ženu z lásky

Můžete totiž svůj výtvor propíchnout skrz a následně na něj přilepit háček a šperk je na světě. Aby byla FIMO hmota dostatečně ztuhlá, zapékejte ji na 110 stupňů po dobu třiceti minut.

Když vlastní nápady nestačí, přihlaste se na kurzy

Jestliže vás začne vlastní tvorba šperků bavit, můžete se přihlásit na speciální kurzy, které se této oblasti věnují. Kurzy jsou vedené profesionálními lektorkami, s nimiž se snadno a rychle naučíte správnou techniku výroby šperků. Vyzkoušíte si, jak pracovat s bižuterií, drátky, lanky, kleštěmi, vlasci a také korálky.

Stačí pak zapojit fantazii a vyrobíte si krásné náušnice, nebo váš krk může zdobit elegantní náhrdelník, který vzešel z vašich rukou. Kdo ví, třeba se z vás jednou stane známá šperkařka a můžete se tímto řemeslem i slušně uživit. Stačí se podívat se oborový server fler.cz, že to není žádná utopie!

Sepsáno ve spolupráci s peknesperky.eu