Dámské šperky Představujeme značky Šperky z chirurgické oceli Stříbrné prstýnky Stříbrné řetízky Svatební šperky Zlaté prstýnky Zlaté řetízky

Fenomén Swarovski

Swarovski je v dnešním světě šperků pojem.Víte ale, že zakladatel značky je původem Čech? Čtěte dále a dozvíte se více o této významné šperkařské firmě.

Stručná historie značky Swarovski

Daniel Swarovski na konci 19. století vynalezl a nechal si patentovat nový unikátní způsob broušení horského křišťálu. To všechno ještě na území bývalého Rakouska-Uherska ve vesničce Jiřetín. Protože zde ale neměl dobré podmínky pro rozšíření výroby, přesunul se do Tyrolska, kde firma Swarovski sídlí dodnes.

Zezačátku se pro výrobu Swarovski krystalů používal horský křišťál – jde o minerál přírodního původu. Brzy se však křišťál začal vyrábět synteticky ze skla, což napomohlo masovému rozšíření. Dokonalý poměr stran, brus, odraz světla – Swarovski všechny tyto charakteristiky učinil rozpoznávacím symbolem jeho šperků. Swarovski rychle rozšířil podnikání do celého světa, kde je jeho jméno zárukou vysoké kvality zpracování křišťálů.

Swarovski je atraktivní rovněž pro sběratele – typickým příkladem jsou křišťálové figurky zvířecích podob, tyto jsou mezi sběrateli po celém světě velmi vysoce ceněny.

Pokud vás zajímá více informací, podívejte se na oficiální stránky www.swarovski.com