Stříbrné prstýnky Stříbrné řetízky Svatební šperky Zlaté prstýnky Zlaté řetízky

Jak svoje blízké zaručeně o Vánocích potěšíte?

Pomalu se blíží Štědrý Večer a vy se stresujete, že ještě nemáte žádné dárky? Nemáte představu, jak byste mohli svoje bližní obdarovat? Hledáte nějaký univerzální dárek, který udělá radost každému? Nakupujte na Vánoce šperky a nemůžete prohloupit!

Proč vůbec nakupovat šperky?

Šperky jsou krásné a především kolem Vánoc se jich prodává velké množství. Hlavním důvodem je zřejmě to, že se prostřednictvím nich můžete vyjádřit. Šperky nejsou v žádném případě jednotvárnou záležitostí. Na trhu je celá řada šperků – řetízky, náramky, prstýnky, piercingy, atd.

Bojíte se, že neodhadnete vkus nebo velikost?

Žádné strachy, protože i na tohle jsou obchody připraveny. V každém dobrém obchodě najdete možnost darovat poukaz. V praxi to vypadá tak, že zaplatíte určitý obnos peněz a za něj dostanete poukaz, ten pak darujete a vaši milí si pak šperk vyberou sami.

Tip: I spodní prádlo (spodná bielizeň) může být vhodný dárek pro vaši partnerku či partnera.

Mohu při nákupu o Vánocích ušetřit?

Určitě ano, stačí jen sledovat akce v obchodech nebo slevové portály, všude tam je totiž nabízeno velké množství šperků za nízké ceny, najdou se i akce dva plus jedna zdarma a tak dále.

Základní dělení šperků podle materiálu

Šperky z chirurgické oceli – chirurgická ocel se kromě lékařství ve velkém vyhledává i ve šperkařství, tento materiál má spoustu výhod. Největší z nich je zřejmě to, že nereaguje s lidskou kůží, takže je vhodná především pro lidi s alergií na ušlechtilé kovy.

Dalším nesporným plusem je to, že chirurgická ocel během času neztrácí svoji barvu a i její cena je příznivá.

Šperky ze stříbra – stříbro patří mezi nejčastější materiál pro výrobu šperků. Je podobně krásné jako zlato, ovšem podstatně levnější. Jeho výhodou je to, že se dá míchat s různými kameny i krystaly a přesto působí velice elegantně.

Šperky ze zlata – zlato je nejušlechtilejší materiál, ze kterého se vyrábějí šperky. Jde o skutečný skvost, který je odpradávna znakem zámožnosti a dodnes je to neocenitelný dárek. Zlato je ale v dnešní době velmi drahé.

Tak už máte vybraný šperk?