čakrové náramky
Tipy a triky

Minerály, které mají magickou moc. Co všechno umí a dokážou?

Síla a moc minerálních kamenů je známá už od pradávna. Zatímco dříve je lidé nosili po kapsách, dnes si je navlékají na ruku. Minerály se totiž dělají v takové podobě, abychom si je mohli snadno navléknout na gumičku. Z minerálů se tak vytváří náramky, které dozdobí jakýkoli outfit, navíc se o nich říká, že mohou mít pozitivní vliv na řady zdravotních problémů. Oblíbené jsou třeba čakrové náramky.

Máte svůj náramek z minerálních kamenů? A víte, co jednotlivé minerály, jež náramek zdobí, znamenají? I když každý jednotlivý minerál má něco do sebe a každý jednotlivý minerál má výjimečnou a možná až magickou moc, zmiňme si jen hrstku z nich, které jsou nejen nejoblíbenějšími, ale také od pradávna nejvíce preferovanými před ostatními. 

Jahodový křemen vnáší do života lásku

Kupříkladu stojí za zmínku křemen, a to křemen jahodový. Jeho úkolem je především vnést do života lásku. Je zbarven do krásného růžového tónu, proto ho nosí především ženy. Kromě toho, že přináší do života zmiňovanou lásku, umí také zesílit energii a už nahromaděnou energii v těle umí perfektně odblokovat. 

Jahodový křemen je známý i pro nastolení duševní rovnováhy. Umí chránit před radiací a také hojí popáleniny, pakliže by k nim došlo. Pakliže vás trápí svalové křeče nebo svalový třes, i vám je právě jahodový křemen doporučován.

Sokolí oko pro lepší činnost oběhové soustavy

Na trhu si můžete povšimnout také minerálů, které nesou název tygří oko. Do skupiny, respektive do odrůd takzvaného tygřího oka patří kupříkladu kámen jménem sokolí oko, u něhož ještě chvilku zůstaňme. 

Právě sokolí oko totiž zlepšuje činnost oběhového systému a blahodárně působí na střeva i na dolní končetiny. Posiluje i mentální schopnosti nebo přináší jeho nositeli optimismus a naději. Co ocení především ženy, tak je předcházení migrénám – to umí sokolí oko také.