náramek malachit
Dámské šperky Pánské šperky

Šperky pro každého: Jak vybrat vhodný právě pro vás?

Už malé holčičky se rády zdobí nejrůznějšími náramky a náhrdelníky, které si často umějí samy vyrobit z korálků.Bižuterie je pro ně ideální ozdobou. O pár let později pak možná dají přednost polodrahokamům a drahokamům, zasazených ve stříbře, zlatě nebo chirurgické oceli či kůži. Jaká je nabídka na trhu?

Zdobí se nejen ženy, ale také muži

Drahokamy a polodrahokamy odjakživa sloužily k tomu, aby se jimi člověk zkrášloval. Platí to i pro současnou dobu, kdy obliba takových šperků je stále vysoká. Někdo si vybírá polodrahokam podle svého znamení v horoskopu, jiný se řídí tím, co se mu osobně více líbí. V nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů je pestrá paleta barev – od bílé přes růžovou, červenou, zelenou, modrou, žlutou až po fialovou nebo černou. Není proto problém volbu šperku přizpůsobit také zvolenému outfitu. Přitom vlastnit šperk s polodrahokamem není jen výsadou žen. Rádi se jimi zdobí i pánové.

náušnice

Říční perly, nebo nádherně zelený malachit?

Mezi oblíbené ozdoby patří i náhrdelník z říčních perel, který působí velmi žensky a něžně. Vyjímat se určitě bude ve výstřihu romantické halenky nebo letních šatů. Jako atraktivní doplněk k nim lze zvolit visací náušnice se zapínáním na patent, jež jsou zdobené zirkony a říční perlou (https://www.tiniana.cz/stribrne-nausnice-s–pravou-ricni-perlou-ashira/) a společně vytváří nerozlučnou dvojici.

Hledáte-li však ideální šperk pro svého partnera, je třeba vsadit na jiný druh nerostu. Co třeba krásně zelený malachit, který je zásobárnou pozitivní energie? Zajímavý náramek, určený pro pány, najdete na https://www.tiniana.cz/naramek-malachit-exkluziv/. Už v minulosti byl ten kámen používán jako ochrana proti magii. Kdo věří v sílu drahých kamenů, tomu může malachit přinést štěstí při uzavírání obchodů. Zároveň neutralizuje elektromagnetické znečištění, kterého v dnešním životním prostředí není právě málo.