Dámské šperky Pánské šperky Šperky z chirurgické oceli Stříbrné prstýnky Tipy a triky Zlaté prstýnky Zlaté řetízky

Výběr zásnubního prstenu není snadný, ale ne nezvládnutelný

Léto je obdobím, ve kterém se mnoho párů rozhodne stvrdit svůj záměr strávit zbytek života společně svatbou. Pokud je to váš případ, poradíme vám jak vybrat zásnubní prsteny.

Hodláte-li do toho praštit v nejbližší době i vy, můžete se nechat tímto článkem inspirovat při výběru a nákupu zásnubního prstenu, který hraje v celém procesu jednu z nejvýznamnějších rolí.

Zásnubní prsten je symbolem vzájemné náklonnosti a lásky. Jak ho ale vybrat, aby vyhovoval muži i ženě, zvláště v případě, že se nedokážou shodnout ani na materiálu prstenu? Je to oříšek, ale dá se rozlousknout, stačí tolerance vzájemných nápadů a přání a naleznutí kompromisu.

Zlato, stříbro, nebo chirurgická ocel?

K nejvyhledávanějším materiálům zásnubních prstenů patří zlato, stříbro, ale také chirurgická ocel, která je zástupcem módního trendu. Orientovat se můžete nejen podle ceny, ale také podle vzhledu. Ne každému vyhovuje „žlutá“ barva zlata, jiní zase preferují kovový vzhled chirurgické oceli. Nejste-li si jisti vkusem vaší partnerky, odvíjejte výběr od toho, jaké šperky nosí nebo o jakém často mluví.

Prsten by měl mít kámen

Zásadou a určitou tradicí je fakt, že zásnubné prstene musí mít alespoň jeden bílý kámen. Velmi častou volbou v tomto směru je zirkon, náhrada diamantu, který je pro běžné smrtelníky pro svou cenu nedostupný. Pokud však disponujete možností utratit za prsten celé jmění, pak určitě volte briliant, kterým partnerce dáte najevo, jak hluboce si jí vážíte.

Hledáte vzorky zdarma?

Odpověď na otázku, jakým způsobem prsten darovat, necháme na vás a vašich představách. Jste-li romantici tělem i duší, pak jistě zvolíte příležitost, kdy okolní atmosféra bude překypovat city a láskou. Samozřejmostí by však vždycky mělo zůstat pokleknutí a vyřčení dychtivé otázky – „Vezmeš si mě?“